Niewidoczne instalacje zgodne z obowiązującymi przepisami i normami

Kodeks cywilny jest bardzo restrykcyjny w zakresie modyfikacji elewacji budynków: zewnętrzne urządzenia klimatyzacyjne są w niektórych przypadkach zabronione. Architekt miejski może nie wyrazić zgody na dokonywanie zmian, które będą miały wpływ ma wygląd dekoracji architektonicznej budynku.

Strzegąc estetyki elewacji, tworzymy instalacje niewidoczne zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Gdzie klimatyzatory bez jednostek zewnętrznych zastępują popularne splity.

W przeciwieństwie do klimatyzatorów typu split, monobloki można zainstalować praktycznie wszędzie. Znajdują szczególne zastosowanie w obiektach zabytkowych,
we wspólnotach i spółdzielniach mieszkaniowych, hotelach, czy w obiektach mobilnych.
zwykły klimatyzator
Tradycyjne klimatyzatory z jednostką zewnętrzną
monoblok fintek
Monobloki Fintek
Zastosowania

W centrach zabytkowych

W przypadku nieruchomości podlegających ograniczeniom modyfikacji fasady, zabroniony jest montaż urządzeń klimatyzacyjnych z jednostkami zewnętrznymi.

Jedynym rozwiązaniem, które umożliwia nam to umożliwia, jest instalacja urządzenia bez jednostki zewnętrznej - monobloku. Wymagają one jedynie dwóch małych otworów w ścianie. Fintek to idealny produkt, który nie wpływa na wygląd zewnętrzny budynków i pozostawia piękno zabytków architektonicznych nienaruszone.

Zastosowania

Bloki mieszkalne

Bardzo często instalowanie klimatyzatorów z jednostką zewnętrzną jest zabronione w regulaminie wspólnoty mieszkaniowej lub przez nakazy miejskie, ponieważ zmienia wygląd elewacji budynku.

Wybór monobloku jest idealnym rozwiązaniem, gdyż pozwala uniknąć montażu jednostki zewnętrznej, oraz nie niszczy wyglądu elewacji. Jest łatwy w montażu na każdej wysokości (nawet na najwyższych piętrach), wystarczą tylko 2 otwory w murze. Klimatyzatory można wyposażyć w „inteligentny” zestaw eliminujący skropliny (rozpylacz wody), unikając w ten sposób problemu z odpływem wody do rynny lub plastikowych zbiorników. Do mieszkań w blokach przeznaczonych jest kilka modeli, które można zainstalować w miejsce kaloryferów.

Zastosowania

Budynki podlegające innym ograniczeniom prawnym

Nieruchomości uważane za dobra krajobrazowe z wartościami artystycznymi i architektonicznymi podlegają ograniczeniom, dlatego często zabronione jest zmienianie ich wyglądu. Finek wychodzi naprzeciw tym wymaganiom: nasz specjalnie wyszkolony zespół instalatorów znajdzie dla Was najlepsze rozwiązanie.

Klimatyzatory bez jednostek zewnętrznych okazują się najlepszym rozwiązaniem, dla tego typu budynków o niezwykłym pięknie, chronionych przez Ministerstwo Kultury i dziedzictwa narodowego.

Zastosowania

Hotele

Dla hoteli Fintek proponuje różne modele według zapotrzebowania w danych pokojach.

Ciche, wszechstronne i wydajne jednostki klimatyzacyjne, są wstanie zrekompensować koszty inwestycji, za pomocą bardzo prostej konserwacji, filtrów antybakteryjnych, filtrów przeciw bakterii legionella – wszystko dla dobra gości hotelowych. Nasze klimatyzatory są kompaktowe, dzięki czemu zaoszczędzają wiele miejsca na balkonach, tarasach, fasadach i omijają ograniczenia nałożone na hotele w centrach zabytkowych.

Wyposażenie w aplikację WIFI umożliwia zdalną kontrolę nad urządzeniem.

Zastosowania